W57-XB1A7A10-15
Manufacturer:
TE Connectivity
Mfr.Part #:
W57-XB1A7A10-15
Datasheet:
Description:
Circuit Breakers Through Hole Thermal Voltage Rating:250 V Current Rating:15 A
ParameterValue
Voltage Rating (DC)50 V
Length22.6 mm
Width14.6 mm
TerminationQuick Connect
Max Operating Temperature60 °C
Min Operating Temperature0 °C
Voltage Rating (AC)250 V
Height29.2 mm
Voltage Rating250 V
Lead FreeNot Applicable
RoHSCompliant
Current Rating15 A